טיפים חשובים לשמירה על אורח חיים

תקין של עגרונים וציוד הרמה תעשייתי

בעולמות תעשייתיים, עגורנים ואביזרי הרמה חשמליים הם כלי חיוני לשינוע והעברת ציוד וחומרי גלם כבדים. כמו כל כלי או ציוד עבודה אחר, עגורנים וציוד הרמה חשמלי דורשים תחזוקה נאותה ושימוש נכון על מנת להבטיח את אורך חייהם ותפעול נכון ובטוח. 

בדיוק כמו גוף האדם גם בעולם העגרונים וציוד ההרמה הזנחת התחזוקה השוטפת יכולה לגרום לכשלים שעלולים להוביל לתאונות, פציעות ולהשבתות שיעלו לכם הרבה מאוד כסף וזמן יקר. אספנו עבורכם מספר טיפים חשובים שיסייעו לכם לשמור על ציוד ההרמה וגם על עצמכם:

טיפ מס' #1 התייעצו עם המומחים –

לפני הפעלת כל עגורן או ציוד הרמה חשמלי אחר, חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי המקצוע הנכונים לרבות חשמלאים ומתקיני עגורנים מוסמכים בכדי להבין את הוראות היצרן במלואן. אנשי המקצוע המנוסים יענו לכם על כל השאלות, ידריכו ויתנו לכם מידע מדויק על נהלי השימוש, התחזוקה והבטיחות הנכונים של הציוד.

טיפ מס' #2 בדקו את הציוד באופן קבוע –

בדיקה סדירה היא קריטית לאיתור פגמים, בלאי או נזק בציוד. ודאו לעיתים קרובות שאתם בודקים את כל רכיבי העגורן או אביזר ההרמה החשמלי, לרבות כבלים, שרשראות, ווים, גלגלות ובלמים ובמידת הצורך לדאוג להחליף את החלקים הבלויים בחלקים חדשים.

טיפ מס' #3 שימון החלקים הנעים –

כדי להבטיח פעולה חלקה ולהפחית חיכוך ובלאי, יש לשמן באופן קבוע את כל החלקים הנעים של העגורן או אביזר ההרמה החשמלי. עם זאת, ודאו שאתם משתמשים בסוג הנכון של חומר סיכה כפי שצוין במדריך של היצרן או התייעצו עם מתקיני עגורנים מוסמכים.

טיפ מס' #4 בדקו את מערכת החשמל –

אם העגורן או אביזר ההרמה שלכם מופעלים על ידי חשמל, הקפידו לבדוק את המערכת החשמלית באופן קבוע. בדקו האם יש חיבורים רופפים, כבלים פגומים או בעיות חשמל אחרות ותקנו אותם מיד. הקפידו לעשות זאת על בסיס קבוע כפי שמופיע בטיפ מס' 2.

טיפ מס' #5 הדרכת המפעילים –

הפעלת עגורן או אביזר הרמה חשמלי דורשת מיומנויות והכשרה מיוחדים. במיוחד אם אתם מנהלי צוותים, ודאו שרק איש תפעול מיומן ומורשה מפעיל את הציוד. עובד שלא עבר הכשרה נאותה יכול לגרום לנזק חמור לעצמו ולציוד. כמו כן, דאגו להעביר הוראות לנהלי בטיחות, מגבלות העומס והשימוש הנכון בציוד. 

לסיכום:

בכדי להבטיח את אורך החיים של ציוד ההרמה שברשותכם וכמובן גם על בטיחות העובדים, הקפידו לבצע את רשימת הטיפים שלמעלה באופן קבוע. זכרו כי שימוש נכון ותחזוקה שוטפת לפני ואחרי הבדיקה הממשלתית השנתית לא רק מונעים תאונות ופציעות אלא גם חוסכים לכם הרבה מאוד כסף בטווח הארוך על ידי הפחתת זמני השבתה ועלויות תיקון.

אם יש לכם שאלות נוספות או שאתם זקוקים לצוות תחזוקה והדרכה צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לסייע

מוזמנים לשתף: