כך תבחרו את סוג שרשרת ההרמה המתאימה לכם

שרשרת הרמה חזקה ועמידה היא מרכיב עיקרי לכל גלגלת הרמה חשמלית או ידנית. כתבנו הסבר קצר על סוגי שרשרות ההרמה הקיימות בשוק ומה ההבדלים המרכזיים של כל אחת.

אילו סוגי שרשרות ההרמה קיימים בשוק? 

קיים מגוון רחב של שרשרות במידות, חומרים ועומסים שונים המתאימות לסוגי תעשיות ושימושים מגוונים. מידת השרשרת נקבעת על פי החומר והעומס הנדרש לביצוע העבודה האופטימלית. אצלנו במולרם, ובכלל בעולם מתקני ההרמה יש שלושה סוגי שרשרות עיקריות:

  • שרשרת הרמה מושחמת
  • שרשרת הרמה מגולוונת
  • שרשרת הרמה מנירוסטה
שרשרת הרמה מגולוונת 
 
שרשרת מגלוונת היא השרשרת הפופלארית ביותר בקרב הלקוחות שלנו. השרשרת מותאמת למגוון רחב של תעשיות, בעלת עמידות למתיחה ולעומס גבוה ויכולה לשאת משקלים גדולים של עד 3200 ק"ג (3.2 טון) לתילוי שרשרת בודד סטנדרטי, ובמקרים מיוחדים, ניתן לספק עד 12,500 ק"ג (12.5 טון) בתילוי שרשרת בודד ועד 50,000 ק"ג (50 טון) בהכפלות שרשרת. בזכות תהליך הגילוון המיוחד שהשרשרת עוברת היא אינה מקבלת קורוזיה וניתן להשתמש בה למשך שנים ארוכות ללא דאגה בתנאי חוץ. 
ניתן לקבל את השרשרת המגלוונת במספר סוגי עובי החל מ-4 מ"מ ועד 23.5 מ"מ ובאורכים שונים. השרשרת מגיעה בדרגת איכות 8 ל-DIN 5864 או DAT ל-FEM 9.671.
 
מצורפת דוגמה של טבלת שרשרות מגולוונות מהיצרן STAHL גרמניה:

שרשרת הרמה מנירוסטה

שרשרת נירוסטה היא שרשרת המותאמת בעיקר לתעשיות המזון, התרופות, הכימיה וטיהור המים בזכות עמידות החומר לתנאי סביבה קשים, רטובים או כאלה שזקוקים לסטריליות גבוהה. מכיוון שהנירוסטה הוא חומר פחות חזק מפלדה, עובי השרשרת מנירוסטה גדול יותר משמעותית (כמעט כפול) משרשרות הפלדה לאותו משקל ההרמה. ולכן יש צורך בשימוש בגלגלת גדולה יותר המותאמת במיוחד למידת שרשרות הנירוסטה.
 
מצורפת דוגמה של טבלת שרשרות נירוסטה מהיצרן STAHL גרמניה:

שרשרת הרמה מושחמת 

שרשרת מושחמת היא השרשרת הבסיסית ביותר מבין השלוש ומתאימה גם היא למגוון רחב של תעשיות. השרשרת המושחמת זולה יחסית מכיוון שהיא אינה עטופה בחומר מגן דבר שדורש תחזוקה שוטפת ושימון בכדי למנוע חלודה. שרשרת ההרמה המושחמת בעלת מתיחה, עמידות ופריכות גבוהות ויכולה לשאת עומסים גדולים של עד 3200 ק"ג. ניתן לקבל אותה במספר סוגי עובי החל מ-4 מ"מ ועד 11 מ"מ ובאורכים בין 48 מ"מ ועד 350 מ"מ בהתאם לצורך.  


חשוב לדעת – כך תשמרו על שרשרת וגלגלת ההרמה שלכם:

אז עכשיו אחרי שיש לכם את הידע לבחור את שרשרת ההרמה הטובה ביותר בעבורכם עכשיו כדאי שתדעו כיצד לשמור עליה לעוד המון שנים קדימה. הנה מספר טיפים שיעזרו לכם:

1. שימון – פעולת ההרמה יוצרת חיכוך גדול בין חוליות השרשרת ובין השרשרת לאגוז (החלק  שמרים ומוריד את השרשרת) דבר שגורם עם הזמן לשחיקה ובלאי של החומר. לכן חשוב מאוד לוודא שהשרשרת משומנת היטב בשמן המתאים ובמינון הנכון. באופן הזה שרשרת ההרמה והחלקים הפנימיים של הגלגלת יחזיקו לכם לשנים רבות.

2. שימוש תקין – לכל סוג שרשרת יש את יכולות ההרמה והסביבת העבודה המותאמת עבורה. לכן בכדי לשמור גם על תקינות השרשרת אבל בעיקר על בריאות העובדים אין להעמיס משקלים מעבר לתקן המומלץ.

3. בדיקה תקופתית – אנחנו ממליצים לבדוק את תקינות השרשרת בכל יום באופן ויזואלי ובמידת הצורך גם בדיקה תקופתית. הבדיקה התקופתית צריכה לכלול את תקינות החוליות מסדקים ושחיקה, שימון החוליות ובדיקה שהשרשרת עולה ויורדת באופן תקין.

אם יש לכם שאלות נוספות בנוגע לתחזוקה שוטפת והבדיקה התקופתית של משרד העבודה והרווחה, תוכלו להתייעץ עם צוות השירות והתחזוקה שלנו במולרם שישמח לעזור.

שרשרת הרמה מגולוונת

שרשרת הרמה נירוסטה

שרשרת הרמה מושחרת

זקוקים לייעוץ והסבר על סוג שרשרת ההרמה הטובה והנכונה ביותר בעבורכם? לחצו כאן או צרו איתנו קשר בטלפון 072-3970796 ונשמח לתכנן יחד אתכם את פתרון המתאים לצרכים שלכם    

צוות המומחים שלנו לשירותכם

במולרם צוות מומחים מנוסה בעל הסמכה בתכנון והנדסה. בנוסף, צוות השירות המיומן והמקצועי של החברה, הכולל טכנאים וחשמלאים, מלווה את הלקוח באופן צמוד לכל אורך שנות הפעילות. במסגרת השירות אנו מבצעים התאמות ותחזוקה שוטפת של מתקני ההרמה בהתאם לשינויים המתרחשים בשטח ולפי צרכי הלקוח. ליצירת קשר ניתן להשאיר פרטים כאן או לחייג למספר 072-3970797

מוזמנים לשתף: