פתרון מציל חיים – כך תשמרו על עובדי המנופים והפועלים באתרי בנייה

בשנים האחרונות עלתה המודעות למספר הרב של תאונות העבודה מנפילה מגובה המתרחשות בענף הבנייה עקב מחסור בפתרונות בטיחותיים. למרות מאבק עיקש של איגודי מפעילי העגורנים ועובדי ענף הבנייה מול הקבלנים והממשלה טרם נמצא פתרון הולם. האם קיים פיתרון שיצמצם את הסיכונים ושיכול למנוע את התאונה הבאה? התשובה בהמשך…

הסכנות בעבודה בגובה 

עבודה בגובה באתרי בנייה טומנת בחובה מגוון רחב של סיכונים. אחת הסכנות הגדולות ביותר שמובילות לתאונות רבות בענף הבנייה כרוכה בהרמת ציוד עבודה וחפצים אישיים כבדים אל קומת הבניין הגבוהה או אל עגורן הצריח שבו פועלים העובדים.

הרמת הציוד האישי והמקצועי של העובד נעשה ברוב המקרים על גבו באמצעות טיפוס בסולם או במדרגות. הציוד האישי שעל גב העובד יכול לעיתים להגיע למשקלים של עשרות קלוגרמים דבר שמייצר שחיקה גופנית גדולה שמעלה בעשרות אחוזים את הסיכון של העובד לנפילה מגובה. 

עגורן צריח

פתרונות מאולתרים ולא בטוחים להרמת הציוד האישי כגון: דלי עם חבל, שימוש בכננת עגורן הצריח, רתמות נשיאה לא מותאמות, טיפוס בסולמות ופיגומיים לא תקניים ועוד מהווים סיכונים משמעותיים לבטיחות העובדים בגובה ובקרקע. שיטות אילו רק מגבירות את הסיכוי לתאונות שיכולות להימנע בקלות.   

האם יש פתרון לבעיית הסכנה בהרמת ציוד אישי לגובה? 

הטיפול בסיכונים הכרוכים בעבודה בגובה ומניעת נפילות, פציעות ואפילו חלילה מוות נמצא בפתרון פשוט וחכם שניתן לממש כבר עכשיו בקלות וכמעט ללא כל מאמץ. 

הפתרון נמצא בהתקנת גלגלת הרמה חשמלית ייעודית לאתרי בנייה שממוקמת בקומות הגבוהות בבניין או בחלק העליון של עגורן הצריח. התקנת גלגלת ההרמה החשמלית מספקת פתרון בטוח ויעיל להרמת משקלים קטנים יחסית של עד 240 ק"ג לגובה של עד כ-150 מטרים. שימוש בגלגלת הרמה חשמלית יכול להפחית באופן משמעותי את סיכונים הכרוכים בסחיבת הציוד האישי הכבד על גב העובד וימנע אילתורים נוספים ומסוכנים להעלאה ולהורדת הכבודה.

גלגלת שרשרת הרמה חשמלית ייעודית לאתרי הבנייה מצוידת בתכונות בטיחות כגון הגנת עומס יתר, מפסק גבול עליון ותחתון, לחצן חירום לעצירה מידית, התקנים למניעת נפילה, מערכת פיקוד אלחוטית, וסת לשינוי מהירות הרמה גבוהות ונמוכות (4-20 מטר/דקה) ועוד. 

מנגנונים אלו מבטיחים שפעולות ההרמה יתבצעו בצורה מבוקרת ובטוחה, תוך צמצום משמעותי של הסיכון לתאונות ונפילות. הגלגלת מציעה גם בקרות מדויקות יותר, המאפשרות למפעילים לתמרן עומסים בבטחה ובדיוק ללא כל מאמץ מצידם.

גלגלות שרשרת הרמה חשמליות מתוכננות להיות ידידותיות למשתמש, וכוללות בקרה אינטואיטיבית שניתנת להפעיל בקלות על ידי עובדים ברמות ניסיון שונות. גלגלות ההרמה החשמליות הן אביזר קומפקטי וקל משקל (12-16 ק"ג), המאפשרות התקנה קלה ותמרון נוח גם בסביבות מצומצמות וצרות שקיימות באתרי הבנייה. 

הרבגוניות הזו הופכת את גלגלות ההרמה החשמליות למתאימות לכל פרויקט וניתן לשנע אותם ממקום למקום באופן ידני בהתאם לצורך הנקודתי באותו הרגע. גלגלות שרשרת הרמה חשמליות מציעות פתרון להרמת משאות קלים (עד 240 ק"ג) ומספקות אלטרנטיבה איכותית שדואגת בראש ובראשונה לבטיחות העובדים יחד עם יעילות מקסימלית. היכולות הללו הן מה מה שהופך אותן לנגישות למגוון רחב של פרויקטים בענף הבנייה.

דאגה לבטיחות ובריאות העובדים בגובה באתרי הבנייה היא ערך עליון שיכול להציל חיים.             גלגלת הרמה לעגורן צריח

אם יש לכם שאלות נוספות בנושא התקנת גלגלת הרמה חשמלית לעגורני צריח צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לסייע

מוזמנים לשתף: