מה ההבדל בין כננת הרמה לגלגלת הרמה?

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנחנו נשאלים על ידי הלקוחות שלנו היא מה ההבדל בין כננת הרמה לגלגלת הרמה. אז החלטנו להרים את הכפפה (כפפה כבדה כן…) ולכתוב מדריך שיסייע לכם להחליט איזה מוצר מבין השניים יעשה בעבורכם את העבודה הטובה ביותר.

1. ציוד הרמה ולא משיכה

קודם כל כשאנחנו במולרם מדברים על כננות או גלגלות אנחנו מתכוונים אך ורק לציוד הרמה ולא לציוד משיכה. ההבדל הוא פשוט – כננת/גלגלת הרמה הפועלת בצורה אנכית בלבד לעומת כננת משיכה הפועלת בצורה אופקית. 
כננת וגלגלת הרמה תעשייתית מטרתה להרים או להוריד ציוד ולשנע אותו בחלל העבודה, לעומת כננת משיכה המוכרת ברכבי שטח לצורך חילוץ. 
אחרי שהבהרנו את הנקודה הזו אפשר להמשיך.

2. עומסים

אחד ההבדלים המהותיים בין גלגלות לכננות הוא נושא העומסים. 
– כננת הרמה חשמלית סטנדרטית בנויה להעמסת משקלים גדולים החל מ-500 ק"ג ועד ל-125 טון (ניתן לספק משקלים גדולים יותר בהתאמה אישית). 
– גלגלת הרמה חשמלית סטנדרטית בנויה להעמסת משקלים החל מ-125 ק"ג ועד ל-60 טון.

3. מהירויות

הבדל חשוב נוסף הוא נושא מהירויות ההרמה הנמדדות במטר לדקה (50Hz).
– כננת הרמה חשמלית סטנדרטית מתחילה במהירות הרמה קבועה של 0.4 ועד ל-25 מטר לדקה (ניתן לספק מהירויות אחרות בהתאמה אישית).
ניתן להוסיף לכננת הרמה חשמלית ממיר תדר המאפשר יכולת שליטה רחבה ורגישה יותר במהירויות משתנות החל מ-0.05 ועד ל-30 מטר לדקה.
– גלגלת הרמה חשמלית סטנדרטית מתחילה במהירות הרמה קבועה של 0.75 ועד ל-16 מטר לדקה (ניתן גם לספק מהירויות גבוהות של עד 36 מטר לדקה בהתאמה אישית).  

4. גובה הרמה

גובה הרמה הוא נושא מורכב למי שעומד לפני קניית ציוד הרמה. כלל האצבע שאנו ממליצים לעבוד לפיו הוא שבגבהים הנמוכים מ-20 מטר, העדיפות היא לשימוש בגלגלת הרמה. לעומת זאת אם הדרישה היא לגבהים העולים על 20 מטר העדיפות היא לשימוש בכננת הרמה.  
מכיוון שהנושא מורכב ממשתנים רבים (גובה, מהירות, תדירות עבודה, זמן עבודה, עומסים ועוד) כלל האצבע יכול להשתנות בהתאם לדרישות המפרט והצורך של המשתמש.

5. תדירות שימוש

ציוד הרמה נועד לעבוד קשה אבל טרם הרכישה כדאי להבין מה הולכת להיות תדירות השימוש שלכם. אם עליכם להעמיס ולשנע ציוד מספר גדול של פעמים במהלך פרקי זמן קצרים כננת הרמה חשמלית תהיה פתרון עדיף. אם עליכם להעמיס ולשנע ציוד מספר קטן של פעמים במהלך פרקי זמן ארוכים, גלגלת הרמה חשמלית תתאים לכם יותר. גם כאן הנושא מורכב ממשתנים רבים ויכול להשתנות בהתאם לצרכי המשתמש באופן פרטני.   

6. מחיר

פרמטר המחיר יכול להיות משמעותי למשתמשים שונים אך חשוב לזכור שהוא לא הפרמטר הכי חשוב בבחירת ציוד הרמה שצריך להיות מותאם לצרכי המשתמש. אם בכל זאת נדבר על מחיר וניקח את כלל המשתנים והאפשרויות של כננות הרמה חשמלית מול גלגלות הרמה חשמלית אפשר למצוא שגלגלת הרמה חשמלית בממוצע זולה יותר מכננת הרמה חשמלית. 

לסיכום

כננת הרמה חשמלית היא פתרון מצוין למי שצריך לשנע ציוד כבד בפרקי זמן קצרים ובו זמנית לנצל את מלוא גובה ההרמה בחלל העבודה. אם מחיר ותקציב הם פקטור משמעותי בשיקולי הרכישה אז גלגלת הרמה חשמלית תעשה את העבודה בצורה מצוינת ובמחיר נוח יותר לכיס. 

כמו כן, ניתן לקבל בהתאמה אישית כננות וגלגלות הרמה עם מפרטי צבע מיוחדים, סוגי כבלים ושרשראות שונים, רמות אטימות למים ואבק, מוגנות לפיצוץ לתעשיות דליקות, מתחי חשמל שונים,  ועוד

עדיין מתלבטים? אל דאגה. צוות המומחים שלנו ישמח לסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר לצרכים שלכם. לקבל מידע נוסף בנושא עגורנים וציוד הרמה השאירו פרטים כאן או צרו קשר בטלפון 072-3970797. 

צוות המומחים שלנו לשירותכם

במולרם צוות מומחים מנוסה בעל הסמכה בתכנון והנדסה. בנוסף, צוות השירות המיומן והמקצועי של החברה, הכולל טכנאים וחשמלאים, מלווה את הלקוח באופן צמוד לכל אורך שנות הפעילות. במסגרת השירות אנו מבצעים התאמות ותחזוקה שוטפת של מתקני ההרמה בהתאם לשינויים המתרחשים בשטח ולפי צרכי הלקוח. ליצירת קשר ניתן להשאיר פרטים כאן או לחייג למספר 072-3970797

מוזמנים לשתף:

דילוג לתוכן