עגורנים תעשייתיים - כך תשפרו את ביצועי התפעול שלכם

העגורן הפך בשנים האחרונות לכלי עבודה מרכזי במפעלי תעשייה ובתי מסחר, בארץ ובעולם לא יכולים לעבוד בלעדיו.
אם במשך שנים חברות שינעו חומרי גלם, סחורות ומוצרים מוגמרים באמצעות מלגזות או ידי אדם, כיום יותר ויותר מנהלי תפ"י , נהלי רכש, מנהלי עבודה ותפעול מבינים שעגורן הוא שחקן מרכזי שפותר המון בעיות ובעיקר מייצר סביבת עבודה יציבה, מהירה ובטוחה יותר לכולם.

אבל למה לא להשתמש במלגזה או בסחיבה ידנית?  

מלגזה היא כלי עבודה מצוין. אצלנו במולרם מתקני הרמה המלגזה משחקת תפקיד חשוב, אבל עם כל הכבוד יש לה לא מעט חסרונות:

1. שטח עבודה – תנועת המרחב של המלגזה מבזבזת לכם מקום רב וגורמת להקטנת משמעותית של רצפת הייצור או האחסון בכמה עשרות מטרים טובים. שימוש בעגורן מאפשר חיסכון רב של שטח עבודה וכך אתם מרוויחים יותר חופש תנועה של עובדים ואפילו ניצול המקום שחסכתם לטובת מכונות ועמדות עבודה חדשות.

2. ניצול זמן – אתם בטח מכירים את השלב הזה שמכונת הייצור סיימה את העבודה ומחכה שמשהו יקח את המוצר לעמדה הבאה. כאן מתחילות חלק מהבעיות. מפעיל המלגזה עסוק בהעמסה או פריקה של דברים אחרים או שבדיוק הרגע יצא להפסקה וזרימת תנועה העבודה נתקעת עד שהמלגזה מתפנה ומתחילה לעבוד. בשנת 2022 זה נשמע כמעט ולא הגיוני. שימוש יעיל בעגורן יאפשר לכם להעמיס את המוצרים המוגמרים לעמדה הבאה בקלות ובמהירות ומשחרר את פס הייצור לחזור לעבודה כמעט באופן מיד.

3. חיסכון בכסף – כולנו יודעים ומבינים שזמן שווה כסף ולכן המשוואה כאן היא מאוד פשוטה – כל עוד המכונות בפס הייצור עובדות או תנועת הסחורה ממשיכה החברה מרוויחה. ברגע שיש עצירות העלויות מתחילות לעלות. שילוב ושימוש נכון בעגורנים בפס הייצור והאחסון שלכם ייעל ויחסוך זמן וכסף. רק דמיינו לעצמכם מה תוכלו לעשות עם הכסף שחסכתם…

4. בטיחות מעל הכל – כשמלגזה נוסעת בין העובדים או שצוות שלם צריך להרים ידנית חומר גלם כבד, הסיכוי לאירוע בטיחותי גדל באופן משמעותי. מעבר לתאונות שעלולות חלילה להיגמר באסון, גם פציעה קלה יכולה להשבית עובד לזמן ממושך. שימוש בעגורנים יעזרו לכם לשמור על בריאות הצוות וגם על החיוך, כי הרי הרבה יותר נעים ללחוץ על כפתור שירים וישנע אביזרים ששוקלים עשרות, מאות או אלפי קילוגרמים מאשר לסחוב אותם ידני או להעמיס אותם על מלגזה. צוות העובדים שלכם יודה לכם ויחזיר לכם בעבודה טובה וחיוך. 

אז אילו סוגי עגורנים מתאימים לכם?

אין ספק ששימוש בעגורנים יכול לפתור המון בעיות ויחסוך לכם המון משאבים. מה שנותר עכשיו זה רק להחליט איזה עגורן הכי מתאים לצרכים שלכם. ישנן מספר רב של עגורנים לכל שימוש ומטרה אבל בכדי למקד נתרכז בשלושת העגורנים העיקריים שיש בשוק:

עגורן מונורייל –  (מונו – אחד, רייל – מסילה) מסייעים לנו לשנע חומרי גלם או מוצרים מוגמרים לאורך פס ייצור אחד בשני מימדים – לאורך ולגובה. למשל, עגורן המונורייל יכול להתחיל ברמפת הפריקה שנמצאת מחוץ לחברה ולשנע את הציוד עד למכונות הייצור שבפנים כמעט ללא מגע של יד אדם. עגורן המונורייל מאפשר לנו חופש תנועה מלא לאורך כל פס הייצור והאחסון ומעבר הכבודה ממכונה אחת למכונה אחרת בקלות ובמהירות כמעט ללא צורך בהפסקות.

עגורן זרוע – מאפשר לנו להרים ולהזיז את המוצר המוגמר מהפס היישר לעמדה המתאימה הבאה. לדוגמה, אם סיימתם להפוך גליל פלדה למוצר מוגמר עגורן הזרוע יעמיס וישנע אותו בקלות ובמהירות לשולחן הבדיקות או לעמדה ההרכבה הידנית לפי הצורך שלכם. גם כאן, שימוש בעגורן זרוע יאפשר לכם לקצר את זמן ההמתנה למלגזה ויעזור למפעיל לשנע את התוצר לעמדה המתאימה בזריזות בלי לפגוע כלל בזרימת העבודה בפס הייצור. תנועת זרוע העגורן יכולה להיות 360 מעלות ולכן יכולה לשרת מספר עמדות.

עגורן גשר – לאחר סיום כל הבדיקות וכל השיפצורים האחרונים בעמדות, הגיע הזמן לשנע את התוצר חזרה לאזור האריזה והטעינה לקראת שילוח או העמסה אל הלקוח. האם נקרא שוב לאיש המלגזה שלנו? מה פתאום. בשביל זה יש לנו את עגורן הגשר שנמצא למעלה למעלה בתיקרה, חוסך לנו מקום רב ומאפשר לנו לשנע את הסחורה בשלושה מימדים: ימינה/שמאלה, קדימה/אחורה ולמעלה/מטה לאורך ולרוחב כל המפעל עד לנקודה האחרונה שאליה אנחנו רוצים להגיע.
למה לנו לבזבז שטח רצפה יקר אם יש לנו אפשרות לנצל באופן מלא את תקרת המפעל? מפעיל עגורן הגשר ישנע את המוצרים בלי שום בעיה כל מרחק שידרש במקסימום בטיחות ומבלי להפריע לאף אחד לאורך הדרך.

אם קראתם עד לכאן כנראה שהשתכנעתם שעגורנים הם תחליף ראוי למלגזה ויאפשרו לכם לנצל באופן מלא גם את חלל ורצפת העבודה, את זמן העבודה וניצול מקסימלי של פס הייצור ושטחי האחסון.  ובל נשכח בנוסף נשפר ונשמור על בטיחות ובריאות העובדים.

זקוקים לייעוץ והסבר על סוג העגורן הטוב והנכון ביותר בעבורכם? לחצו כאן או צרו איתנו קשר בטלפון 072-3970796 ונשמח לתכנן יחד אתכם את פתרון ההרמה הנכון ביותר לצרכים שלכם    

צוות המומחים שלנו לשירותכם

במולרם צוות מומחים מנוסה בעל הסמכה בתכנון והנדסה. בנוסף, צוות השירות המיומן והמקצועי של החברה, הכולל טכנאים וחשמלאים, מלווה את הלקוח באופן צמוד לכל אורך שנות הפעילות. במסגרת השירות אנו מבצעים התאמות ותחזוקה שוטפת של מתקני ההרמה בהתאם לשינויים המתרחשים בשטח ולפי צרכי הלקוח. ליצירת קשר ניתן להשאיר פרטים כאן או לחייג למספר 072-3970797

מוזמנים לשתף:

דילוג לתוכן