מתקדמים לתעשייה חכמה 4.0

להגיע לגבהים חדשים – גם בפן הטכנולוגי

אנחנו במולרם שמחים להזמין אתכם להתקדם יחד אתנו לעולם של תעשייה חכמה (Industry 4.0). הכלים החדשניים שאנו מספקים יסייעו לכם לשלב בין ייצור תעשייתי מסורתי לבין מדידה וקבלת מידע טכנולוגי מתקדם לשיפור מתמיד של תהליכים, חיסכון עצום בעלויות, ייעול הביצועים ושמירה על בטיחות העובדים ואורך חיי הכלים.

איך זה עובד?

באמצעות טכנולוגיות הרמה חדשניות ניתן כיום לבצע מגוון רחב של פעולות בקרה, אוטומציה ומדידה רציפה של תהליכים בחברה וזאת על ידי שימוש בסנסורים (חיישנים) המצויים על העגורנים, הגלגלות / הכננות. הנתונים שמתקבלים מוקלטים, מוערכים ומעובדים לתוך מחשב והמידע שנצבר מועבר באופן שוטף לגורמי הניהול, הביצוע והייצור. הטכנולוגיה החדשה מאפשרת לכם למדוד ולנתח את המידע ואת דפוסי השימוש בכלי ההרמה שברשותכם לצורך שמירה על קו ייצור יציב ושיפור מתמיד של התהליכים.

טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך 

הטכנולוגיה איתה אנחנו עובדים במולרם מוגדרת כחוד החנית בעולם התעשייה החכמה ומיוצרת על ידי שתיים מהחברות הטובות ביותר בעולם כיום – STAHL הגרמנית וקולומבוס מקיינו האמריקאית. המוצרים החדשנים תוכננו בסטנדרטים גבוהים במיוחד לעולמות התעשייה ומשלבים מערכות טכנולוגיות מתקדמות ואביזרים אופטימליים תואמים בכדי לאפשר ביצועים עקביים, חיי שירות גבוהים, יעילות, ורמה גבוהה של בטיחות.

יותר רווחיות – פחות בזבוז 

המהפכה הדיגיטלית תעשייה 4.0 בעולמות מתקני ההרמה מאפשרת לכל הכלים לתקשר אחד עם השני ולצפות בנתונים בזמן אמת. באמצעות המידע ניתן למדוד את רווחיות התפעול, לקבל מידע ניהולי רחב שמסייע בקבלת ההחלטות, צמצום זמני עבודה ובזבוז כספים תוך בשמירה על ייצור יציב והגברת הבטיחות.

קבלת מענקי מדינה של עד 750 אלף ש"ח 

משרד הכלכלה והתעשייה והרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה מעוניינים לעודד מפעלים תעשייתיים לבצע מעבר לייצור מתקדם המבוסס תעשייה חכמה (4.0 industry) באמצעות מתן מענקים, תמריצים וסבסוד הטמעת טכנולוגיות חדשניות במפעלים. במסגרת מסלולי סיוע להטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדם בתעשייה מעניקה המדינה מענקים בגובה של עד 750,000 ש"ח. 

לקבלת פרטים נוספים על אפשרויות המענקים והתמריצים של משרד הכלכלה למעבר ל-4.0 industry השאירו פרטים כאן או צרו קשר בטלפון 072-3970797. 

למה כדאי לעבור לטכנולוגיית הרמה חכמה 4.0 ?

 • הצגת עומסים – הסנסורים מבצעים הערכה של עומס העבודה בשימוש המתקן והמידע מועבר ישירות למסך בידית הפיקוד / במסך הבקרה.

 • אזהרה מקדימה מעומס – המערכת החכמה מזהירה אותנו כאשר העומס על העגורן או הכננת גדול מידי, ומפעיל התראות ויזואליות (מנורת חירום) וצופר לפי דרישה.

 • מסך עומס – עם מגן עומס יתר דינאמי, סנסור העומס מקבל את המידע ולא מאפשר לעובד לבצע את הפעולה שעלולה לגרום נזק למערכת. הסנסור שהופעל ולא מאפשר להמשיך בעבודה עד לטיפול בבעיה.

 • פעולת עקוב אחרי – הסנסורים מאתרים את מיקומו של האונקל הריק שנמשך על ידי המפעיל והעגורן או הכננת עוקבת אחרי המפעיל על ידי משיכה קלה בשרשרת ההרמה.

 • מקליט נתוני תפעול – ה-SMC מקליט את המידע התפעולי הכולל: זמן עבודה, זמן שימוש במנוע, מחזורי עבודה, מספר הפעולות המבוצעות לשעה, כמות עומסי היתר, טמפרטורות, מספר אתחולי מערכת ועוד המייצרים חיסכון עצום לחברה לטווח הארוך.

 • מקליט עומסים – ה-SMC מקליט גם את השימוש האמיתי של הגלגלת וכננת ולפי התקינה (FEM 9.755) מודד את העומס המופעל, זמן השימוש ומהירות העבודה. הנתונים הללו מחושבים ומורים לנו את זמני העבודה ואת הזמן שנשאר למתן השירות למכונה. כאשר המערכת מזהה התקרבות לזמן המצריך טיפול ישנה התראה מראש.

 • פעולת טנדם (ריבוי כננות) – מאפשר מדידה ובקרה של סטטוס הפעולה של הגלגלת / הכננת. האותות מושווים אחד לשני ומהירות ההרמה מסונכרנת באמצעות ממיר. פעולה המונעת שימוש לא מתאים ומגדילה את יעילות עבודה ובטיחות.

 • בלם ממוסך –  מאפשר צפייה בנתוני הבלם מבחינת שחיקה ופונקציונליות ישירות לשלט המפעיל, זה שומר על פרודוקטיביות יציבה / אחידה ומפחית זמן השבתה.

 • טווח מהירות מוגדלESR מאפשר הגברת מהירות ב150% כאשר העומס המופעל על הגלגלת / כננת אינו מלא. הדבר מאפשר למפעיל עבודה יעילה יותר. בנוסף בזמן פריקת המשא מאפשר פריקה מדויקת ועדינה.

 • שליטת נדנודSway control   מצמצם נדנוד של המשא ומאפשר למקם אותו בקלות ובזהירות באמצעות שליטה במערכת הבלימה ומערכת הנסיעה.

 • כוח החלמה יעיל – בכדי להגדיל יעילות אנרגטית, היחידות המיוחדת מאפשרת למנוע ספיגת יתר של אנרגיה מהעומס המופעל על המנוע. באופן הזה ניתן לשפר את זמן המנוחה הנדרש למערכת.

 • שליטת עומס אוטומטית ALC – מסייעת במניעת עליות מתח פתאומיות בזמן הידוק והרמת משאות כבדים. המערכת מזהה את פעולת המתיחה של השרשרת / הכבל ומספקת את הכוח הנדרש. בזמן שהעומס מופעל משחררת המערכת את מלא המהירות הנדרש על ידי המפעיל.

 • ניהול פעולות המנוע – מאפשר ניצול מדויק של עוצמת המונע. אם העומס קטן הוא יפעיל את הכח הנדרש לו ואם העומס גדול הוא ימנע מהמנוע להגיע לטמפ' גבוהה ומהגלגלת / כננת ימנע תקלות ושחיקה.

 • רפיון שרשרת ממוסך – הטכנולוגיה מאתרת את רפיון המתח של השרשרת / הכבל באופן אוטומטי ומפסיק את הירידה במידת הצורך למניעת תקלות.

 • שילוב עגורנים – מאפשר חיבור של אזורי עבודה שונים עם עגורנים נפרדים על ידי השהייה וסנכרון לעבודה באזורים חופפים.

 • הגבלת אזורי עבודה – מאפשר הגבלה של תנועה במקומות ספציפיים ונותן למפעיל ולסביבה עבודה בטוחה יותר. האפשרות לחצות את הגבלות התנועה הם רק באישור של המפעיל וזאת באמצעות מחסומי לייזר ופוטואלקטריק אפשר לשמור על מרחקים מינימלים מעצמים קיימים או משתנים בקרבת העגורן / המשא שמשונע.

צוות מומחים שלנו לשירותכם

במולרם צוות מומחים מנוסה בעל הסמכה בתכנון והנדסה. בנוסף, צוות השירות המיומן והמקצועי של החברה, הכולל טכנאים וחשמלאים, מלווה את הלקוח באופן צמוד לכל אורך שנות הפעילות. במסגרת השירות אנו מבצעים התאמות ותחזוקה שוטפת של מתקני ההרמה בהתאם לשינויים המתרחשים בשטח ולפי צרכי הלקוח.